повітряний рух
НАТО допоможе Україні повернути «повітряний» контроль над Чорним морем

НАТО допоможе Україні відновити контроль і управління повітряним рухом над Чорним морем, який вона втратила через анексію Криму. Про це повідомив виконувач обов’язків глави Місії України при НАТО Єгор Божок, повідомляє УНІАН.

Експерт наголосив, що Російська Федерація, захопивши Крим, «відібрала станцію управління повітряним рухом, яка забезпечувала контроль повітряного руху та управління ним над усім Чорним морем». Єгор Божок також додав, що для того, щоби відновити повноцінну здатність контролювати повітряний простір і безпеку, вже найближчим часом буде розпочато пілотний проект щодо приєднання України до так званої програми НАТО з регіональної повітряної безпеки. Вже відбулося кілька візитів експертів, визначено об’єкт, який буде підключено до цієї системи. Також експерт підкреслив, що Україна «не витратить на це ані копійки власних грошей. Тут всі розуміють, що нам є на що витрачати гроші, і все це буде профінансовано союзниками».

Щодо шляхів реалізації цього проекту, як повідомляє видання, виконувач обов’язків глави Місії України при НАТО зазначив, що для цього будуть використані вже існуючі в інших місцях України вишки. Їх модернізують та дообладнають відповідною технікою, яку українська сторона отримає від НАТО. Експерт також підкреслив, що станом на сьогодні «для задоволення потреб налагоджено взаємодію між Аеронавігаційною службою України та Туреччини, яка допомагає продовжувати контролювати повітряний простір і надавати послуги з управління повітряним рухом над Чорним морем».

Читайте: НАТО знімає з себе відповідальність: рішення про введення миротворців на Донбас залежить від Радбезу ООН

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ