Путін, війна
Російські збройні сили здатні придушити опір НАТО та захопити Таллінн і Ригу менш ніж за 60 годин, вважають експерти

НАТО попереджає, що Альянс не зможе захистити свої кордони на сході Європи в разі агресії з боку Росії. Про це йдеться у доповіді, яка має бути опублікована Атлантичною Радою 26 лютого, повідомляє Financial Times.

«Хор голосів по всьому НАТО попереджає, що Альянс не може захистити східний кордон Європи від російської агресії, що дедалі наростає», – пише видання.

Шестеро експертів з оборони, зокрема колишній Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, заступник верховного головнокомандувача сил Альянсу в Європі Річард Ширрефф, екс-міністр Італії оборони та голова військового комітету НАТО Джанпаоло ді Паола, наголошують на «відсутності прогресу» в планах НАТО зміцнити свої рубежі після вторгнення Москви в Україну.

Це вже третє серйозне попередження з боку членів командування НАТО протягом місяця.

Багато з ключових членів Альянсу все ще потерпають від «хронічного недофінансування» і «критичних вад у спорожнілих військових силах», ідеться у доповіді Атлантичної Ради.

До прикладу, на озброєнні німецького Бундесверу налічується 31 гелікоптер Tiger, з яких лише 10 є придатними до використання. З 406 БМП Marder можуть використовуватися лише 280.

Для Сполученого Королівства «розгортання бригади, не кажучи вже про надійно підготовлену дивізію, буде серйозним викликом», зауважує Ширрефф, у минулому начальник штабу Сухопутних військ Британії.

З необхідністю збільшити військову присутність НАТО в прикордонних країнах погоджується і Франсуа Хейсберґ, голова правління Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

«Путін серйозно сприймає символічні жести лише тоді, коли символізм сам по собі щось важить», – зазначає він. Нинішні плани НАТО, на думку Хейсберґа, не мають такої ваги.

Нагадаємо, що американський аналітичний центр RAND ще в січні опублікував результати моделювання можливих військових дій в країнах Балтії, які показали, що російські збройні сили здатні придушити опір НАТО та захопити Таллінн і Ригу менш ніж за 60 годин.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ