Миротворці
НАТО надішле контингент, якщо ООН затвердить місію в Україні

Країни-члени і партнери НАТО надішлють до України свої військові контингенти, якщо в Україні буде затверджена миротворча місія рішенням Радбезу ООН. Про це сказав в.о. керівника місії України при НАТО Єгор Божок в інтерв’ю Європейській правді.

«У цих питаннях є чітко визначена процедура. Члени і партнери Альянсу, зокрема, Україна, надсилають свої контингенти для участі в операціях та місіях Альянсу, які започатковуються рішенням Ради Безпеки ООН. Але якщо в Україні буде затверджена миротворча місія рішенням Радбезу ООН, то я переконаний, що країни-члени і партнери НАТО надішлють до нас свої військові контингенти», – сказав Божок.

Нагадаємо, раніше помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявляла, що необхідності у введенні миротворців в Україну не буде в разі виконання Мінських домовленостей. Своєю чергою, Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що у ЄС на сьогодні і в найближчому майбутньому неможливо досягти рішення про розгортання на сході України безпекової місії ЄС.

У червні Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволяється запрошувати в Україну війська іноземних держав та військових блоків для проведення міжнародних операцій з підтримання миру.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ