Економіст розкритикував діяльність Нацбанку
Економіст розкритикував діяльність Нацбанку

Економічний експерт Андрій Новак у коментарі 24 зауважив: так званий банкопад, що відбувається протягом останніх років, по суті є диким і цинічним грабунком вкладників.

«Якщо комерційний банк стає неплатоспроможним, то центробанк виставляє його на продаж. Тоді може бути два сценарії. Перший – проблемну фінустанову може викупити інший банк. Якщо іншим комерційним банкам це нецікаво, то його викуповує держава», – наголосив Новак.

«І в першому, і в другому випадку той, хто купує, повністю бере на себе зобов’язання перед вкладниками. Тобто ніхто з вкладників свої гроші не втрачає. Навпаки, вони переходять із проблемного банку в більш потужний», – зауважив економіст.

Крім того, особливу увагу він зосередив на тому, що пограбували економічно активну частину українців – представників малого та середнього бізнесу або високооплачуваних фахівців, у яких на депозитах лежало понад 200 тисяч гривень (повернення якої гарантоване державою).

На думку фахівця, «оздоровлення», яке супроводжується виведенням капіталу за межі України їхніми власниками, – елемент дуже швидкої величезної наживи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ