В НБУ кажуть, що Костенко поширював недостовірну інформацію про зловживання керівництвом Національного банку при проведенні операцій з облігаціями внутрішньої державної позики
В НБУ кажуть, що Костенко поширював недостовірну інформацію про зловживання керівництвом Нацбанку при проведенні операцій з ОВДЗ

Національний банк України 12 квітня подав позов до Дрогобицького районного суду Львівської області на депутата Верховної Ради Павла Костенка від «Самопомочі» про захист ділової репутації. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

«Зазначений народний депутат поширював недостовірну інформацію про зловживання керівництвом Національного банку при проведенні операцій з облігаціями внутрішньої державної позики», – йдеться у повідомленні.

НБУ заявляє, що не здійснював будь-яких операцій з ОВДП з міжнародним ідентифікаційним кодом ISIN UA4000152441.

Продаж ОВДП з портфеля Національного банку в 2015 році здійснювали виключно за ринковими цінами через відкриті та анонімні біржові торги на двох фондових біржах – ПФТС і «Перспектива», заявили в НБУ.

До таких торгів мали доступ всі члени цих бірж.

Національний банк не має повноважень і інституційних зобов’язань контролювати і впливати на господарську діяльність інших учасників торгів державними облігаціями, наголошують у відомстві.

Серед вимог позову Національного банку: спростування неправдивої інформації та компенсація завданої моральної шкоди.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ