596536_20160901101902
Пам’ятна обігова монета «20 років грошовій реформі в Україні»

У перший день осені в Україні в обігу з’явиться нова монета номіналом 1 гривня, присвячена 20-річчю грошової реформи в Україні. Коштуватиме вона 35 грн., адже виготовлена з алюмінієвої бронзи. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Тираж – 60 тисяч штук. Із них 10 тис. – у наборі «Монети України», 50 тис. – у сувенірній упаковці.

«Пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів», – йдеться у повідомленні.

Крім того, Національний банк України випустить 2 вересня монету, присвячену подвигу легіону Українських січових стрільців.

image (1)Монета нагадує про випадок, який трапився 100 років тому. Легіон УСС відзначився звитягою під час боїв за гору Лисоня і зупинив наступ російської армії на Бережани під час Брусиловського прориву.

На іншому боці монети розміщено: вгорі – малий Державний Герб України і напис півколом Україна; у центрі – на дзеркальному тлі стилізована композиція: в обрамленні вінка з калини геральдичний лев спирається на скелю, на якій напис півколом У.С.С.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ