гроші
Нацбанк найближчим часом обмежить готівкові розрахунки 50-ма тисячами гривень

Громадське обговорення проекту рішення Національного банку України про зменшення граничної суми готівкових розрахунків з 150 до 50 тисяч гривень завершилося 25 серпня і найближчим часом правління регулятора має намір ухвалити рішення з цього приводу. Про це повідомив заступник голови центробанку Яків Смолій, передає прес-служба НБУ.

«Станом на початок вересня 2015 року поза банками обліковувалося 276 млрд. грн. Одним із головних завдань, які переслідує регулятор, пропонуючи зменшити обмеження на розрахунки готівкою до рівня 50 тис. грн., – є залучення цих коштів до банківської системи», – йдеться в повідомленні. Водночас Смолій зазначив, що було б доречно врегулювати це питання на законодавчому рівні, а також зосередити спільні зусилля всіх державних органів на стимулюванні розвитку безготівкових платежів в країні.

Директор Департаменту платіжних систем Наталія Лапко зазначила, що важливим на сьогодні є створення умов для збільшення безготівкових розрахунків шляхом впровадження інноваційних платіжних продуктів і розвитку електронних платежів та їх інфраструктури. За її словами, ще одним позитивним ефектом від збільшення безготівкових платежів є зростання споживання. Так, за результатами дослідження агентства Moody’s, збільшення використання карток на 1% призводить до зростання споживання на 0,056% і ВВП – на 0,032%.

Нагадаємо, НБУ запровадив обмеження в 150 тис. грн, на граничний розмір розрахунків готівкою щодо операцій з фізособами постановою від 6 червня 2013 року, яка набула чинності з 1 вересня 2013 року. Граничний розмір готівкових розрахунків підприємств між собою цією ж постановою було встановлено на рівні 10 тис. грн на день. Влітку 2014 року НБУ запропонував знизити граничний обсяг розрахунків готівкою в угодах за участю фізосіб до 100 тис. грн, а влітку 2015-го – до 50 тис. грн.

Читайте: Завдяки кредиту з Німеччини українці отримають свої депозити

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ