Данило Лубківський пояснив, що спричинило ситуацію з прахом Олександра Олеся

Колишній заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський в ефірі Еспресо пояснив, чому перепоховання праху Олександра Олеся у Чехії викликало такий резонанс.

«Драма, яка сталася у Празі з прахом видатного українського поета Олександра Олеся, – це національний сором. Не можна оминути причин того, що сталося. А головних причин є кілька. Це – невміння дбати і шанувати свою культуру та святощі як на рідній землі, так і закордоном», – підкреслив екс-заступник очільника МЗС.

Інша причина – це байдужість і гуманітарне невігластво багатьох нинішніх посадовців. За його словами, ситуація у Празі є кричущим запитанням до глави МЗС України про те, чи забезпечує держава увагу до власних національних святинь за кордоном.

Ще одна причина, на думку фахівця, – це відсутність цілісної державної політики для захисту української культурної присутності у світі.

Лубківський запевнив, що для вирішення подібних проблем чинній владі не вистачає державної волі і системного підходу.

«Потрібно в першу чергу любити свою культуру. Треба суттєво посилити культурну складову Міністерства закордонних справ, де (в центральному апараті) працює для захисту культурних потреб заледве десять людей. Ці люди тримають на плечах непосильні завдання. Департамент зв’язків із світовим українством, створений 2014 року, був розформований міністром Клімкіним (очільник МЗС України Павло Клімкін – ред.)», – нагадав експерт.

«Нам потрібна виразна національна дипломатія, нам потрібна виразна національно-культурна дипломатія, нам потрібна якісна робота людей, для яких Україна не є формалістикою, а Україна – це те, що є в серці, те, що болить, і те, що ти хочеш розвивати і залишити для своїх дітей», – підсумував дипломат.

Читайте: У Празі планують ексгумувати прах Олександра Олеся та поховати в його могилі чеха

БЕЗ КОМЕНТАРІВ