Учені пояснили, коли і яким чином Сонце може знищити Землю і інші планети
Учені пояснили, коли і яким чином Сонце може знищити Землю і інші планети

Астрофізик британського Университету Сассексу Джуліан Скаддер пояснила, коли і яким чином Сонце знищить Землю – передає ТСН.

За словами науковця, навіть якщо Землі вдасться уникнути зіткнення з великими космічними об’єктами чи запобігти небажаній зустрічі з інопланетянами, приблизно за 3,5 мільярда років Сонце точно почне світити на 40% яскравіше і «кип’ятити» воду в Світовому океані. Унаслідок високих температур Земля перетвориться на пустелю.

«Суть у тому, що збільшення тепла від Сонця спричинить потужне випаровування води з поверхні Землі, яка застрягне в атмосфері. Виникне парниковий ефект, що поглинає тепло, а отже пришвидшить процес випаровування», − зазначила науковець.

Вона підкреслила, що Сонце одержує енергію за рахунок спалювання атомів водню й перетворення їх на атоми гелію в своєму ядрі, щосекунди в ньому «згорає» 600 мільйонів тонн водню.

У цілому Сонце кожен мільярд років починає світити на 10% яскравіше.  Відповідно, приблизно через 4-5 мільярдів років Сонце спалить останню частку водню в своєму ядрі  і почне спалювати гелій.

«Щойно Сонце перестане спалювати водень, то перейде на новий етап свого існування − перетвориться на червоного гіганта», − спрогнозувала Саддер, додавши, що спалюючи гелій, Сонце почне «скидати» верхні шари своєї поверхні, поступово зменшуючись у розмірах.

Пізніше ядро Сонця настільки перегріється, що змусить свої поверхневі шари розширитися до неймовірних розмірів. У зв’язку з цим атмосфера Сонця сягне нинішньої орбіти Марса й поглине Меркурій і Венеру.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ