космос
Команда волонтерів перекладає і озвучує українською мовою відео NASA про космос

Волонтери з Alpha Centauri почали перекладати та озвучувати українською відеоролики провідних світових космічних агентств, зокрема, NASA, ESA, JAXA, пише itc.ua.

Команда перекладачів складається з білоруса, двох росіян та чотирьох українців. Проект існує трохи більше трьох років, але переклади українською мовою почали робити лише тепер. Першою стала серія NASA «Хвилинка Марса», що складається з восьми коротких відео.

«Спочатку ми перекладали відео тільки російською мовою, однак я бачу попит українського суспільства на «наукпоп»: ми вже взялися за озвучування найкращих серій по 5-6 відео українською мовою, а до кінця літа плануємо запустити збір коштів краудфандингом на створення власних науково-популярних мультфільмів. Сподіваюся, що це допоможе відвернути людей від низьких і нудних тем, якими сьогодні зайняті думки українців», – зазначив керівник проекту Alpha Centauri Дмитро Андрєєв.

Засновники проекту планують знайти спонсорів і створити справжню студію. 90% контенту – переклади з англійської.

Оскільки NASA дозволяє використання своїх роликів в освітніх цілях, тож, у волонтерів немає проблем з авторським правом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ