Планетологи сподіваються колись виявити на Титані життя
Планетологи сподіваються колись виявити на Титані життя

Планетологи дійшли висновку, що на Титані – супутнику Сатурна, що має вуглеводневу атмосферу, а тому є одним з основних кандидатів на наявність позаземного життя, озера утворюються в результаті процесів, схожих земні.

Як повідомляє Лента.Ру, у Сонячній системі, крім Землі, тільки на Титані вчені виявили озера і моря.  Вони утворюються завдяки низьким температурам на поверхні, що сягає до мінус 180 градусів Цельсія, а наповнені рідким метаном та етаном. Озера не живляться річками і утворюються, як припускають дослідники, внаслідок вуглеводневих дощів і надходження рідини з надр. Досліджуючи динаміку утворення заглиблень ґрунту на Титані, які потім наповнюються рідиною, учені провели аналогію із формуванням земних карстових рельєфів, що з’являються внаслідок поступової ерозії ґрунту і розчинення гіпсу і вапняку підземними водами.

Цікаво, що вчені не лише проаналізували шлях формування озер на Титані, а й розрахували час їхнього утворення. Так, використовуючи сучасні моделі супутника Сатурна, планетологи показали, що для утворення на його приполярній дощової області воронки глибиною 100 метрів потрібно близько 50 мільйонів років, тоді як для формування озер у низьких широтах із сухим кліматом знадобиться близько 375 мільйонів років.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ