Додаток
Перші тести з пацієнтами планують провести у січні 2017

Мобільний додаток, що зможе завадити людям вкоротити собі віку, розроблять науковці зі США та Великої Британії. Прототип планують створити вже до червня цього року, а перші тести з пацієнтами провести у січні 2017, пише ВВС.

Розробка дозволить лікарям цілодобово стежити за особами, схильними до суїциду. Додаток буде моніторити електронні листи пацієнта, соцмережі, телефонні дзвінки, а також й шукатиме ознаки потенційної небезпеки.

Приміром, додаток відстежив, що людина перебуває у місці, відомому до цього самогубствами (міст), чи пропустила прийом у лікаря, чи просто написала другові, що в неї з’явилися суїцидальні думки, додаток надішле попередження лікарям, які вже зможуть зв’язатися із пацієнтом і надати необхідну допомогу чи підтримку.

Зазначимо, 2014 року в Британії зареєстрували 6112 випадків самогубств — на 2% менше, ніж попереднього року.

Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 40 секунд у світі відбувається самогубство. Фахівці називають самогубство серйозною проблемою охорони здоров’я, яка часто замовчується. ВООЗ хоче скоротити число самогубств на 10% до 2020 року. За даними організації, лише 28 країн взяли на озброєння стратегію щодо запобігання самогубствам.

Фахівці ВООЗ вивчили дані про самогубства за 10 років. Ось деякі статистичні дані:

– Щороку приблизно 800 тисяч осіб вчиняють самогубство;

– Це друга за чисельністю причина смерті серед молоді від 15 до 29 років;

– Найчастіше скоюють самогубство люди після 70 років;

– 75% самогубців проживають у країнах з низьким і середнім рівнем доходів;

– У багатьох країнах чоловіки здійснюють самогубства втричі частіше, ніж жінки.

Читайте: Французи представили прилад для визначення хімічного складу їжі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ