Фармацевти визначатимуть точне дозування для кожної заготовки, що її використовуватимуть для друку піґулок

Британська компанія FabRx представила на конференції Dubai Health Forum нові розробки у фармацевтичній галузі, що дозволять пацієнтам за допомогою технології 3D-друку створювати медикаменти, виписані їм за рецептом.

Нові технології вже були протестовані на тваринах, однак творцям знадобиться ще близько двох років, щоб отримати схвалення з боку регуляторів.

«Наша ідея – привнести цю технологію у шпиталі, клініки та оселі. Пацієнти зможуть «надрукувати» правильне дозування або комбінації ліків самі. При правильному використанні цей метод буде дешевший і швидший для пацієнтів. Шпиталі наразі не виробляють медикаменти, але це може змінитися, і медичні центри зможуть запустити власний виробничий процес», – сказав представник компанії Альваро Гоянес.

Фахівці з дубайського управління у справах охорони здоров’я (Dubai Health Authority) впевнені, що зможуть швидко впровадити цю технологію вдома у пацієнтів.  На їхню думку, це дозволить скоротити витрати на дорогі ліки, наприклад, від раку.

Фармацевтам доведеться визначати точне дозування для кожної заготовки, що її використовуватимуть для друку партій піґулок. Заготовки продаватимуть госпіталям, щоби вони друкували ліки на власному обладнанні. Це знизить ризик виготовлення підроблених препаратів, вважають розробники.

3D-друк медикаментів на дому суворо контролюватимуть, а доступ до апаратури буде можливий за допомогою спеціальних кодів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ