Мозок
Копія являє собою тривимірні мініатюрні тканини

Учені з Сінґапуру виростили мініатюрну версію стандартного людського мозку, яка допоможе розробити методи лікування захворювань пов’язаних зі старінням, пише Science Daily.

Власне, ця копія являє собою тривимірні мініатюрні тканини. Вони здатні виділяти пігмент нейромеланін. Дослідження також виявили в них функціонально активні дофамінергічні нейрони.

Середній мозок людини є інформаційною «магістраллю», контролюючи слух, зір, рух очей та всього тіла. Він відіграє важливу роль у моторній функції та слугує частиною «системи винагороди» мозку, оскільки викликає почуття задоволення, чим впливає на процеси мотивації та навчання.

Високі рівні дофаміну підвищують рухову активність і імпульсивна поведінка, в той час як низька його кількість призводить до сповільненої реакції та таких розладів, як хвороба Паркінсона.

Нагадаємо, у 2013 році вчені віденьскі вчені виростили мініатюрний мозок людини у пробірці. Зразки у декілька міліметрів побудовані з шарів клітин головного мозку, які максимально наближені до його будови в ембріональній стадії (у віці приблизно дев’яти тижнів).

Дофамін – нейромедіатор, біологічно активна хімічна речовина, яка в мозку людини передає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення і не відчувати біль, також нейромедіатор, відповідальний за рух, тому виробляється у певних клітинах мозку, що контролюють м’язову активність.

Читайте: Американські вчені хочуть оживити мертвий мозок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ