Навальний подав позов проти Путіна
Навальний подав позов проти Путіна

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний подав судовий позов до Президента Росії Владіміра Путіна, звинувативши його в корупції. Про це він написав у своєму блозі, пише ВВС-Україна.

«Сьогодні віднесли до Тверського суду адміністративну позовну заяву. Відповідач: Президент Російської Федерації Путін Владімір Владіміровіч. Цей відповідач порушив федеральний закон «Про протидію корупції», причому порушив його не  політично,  не в цілому, а цілком конкретно і особисто. Тому я і прошу суд примусити його порушення виправити», – зазначив Навальний.

За його інформацією, Путін в жовтні 2015 року особисто виділив 1,75 млрд. доларів з Фонду національного добробуту Росії нафтохімічному холдингу «Сибур», одним з акціонерів якого є Кіріл Шамалов – чоловік імовірної дочки російського президента Єкатєріни Тихонової.

«Надання Путіним грошей компанії, де бенефіціаром є чоловік його дитини, – класичний конфлікт інтересів. Прямо як в підручнику. Ідеальний кейс, на якому можна пояснювати, що взагалі таке конфлікт інтересів. Сам по собі конфлікт не є злочином. Така ситуація може виникнути і головна вимога тут така: вжити заходів, заявити про конфлікт інтересів і, якщо треба, взяти самовідвід», – зазначив опозиціонер.

Однак, за його словами, Путін цього не зробив, що є серйозним порушенням та першим кроком до корупції.

Крім Тверського суду Москви, опозиціонери написали скарги до Генеральної прокуратури та Адміністрації президента, стверджує Навальний.

Прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков, що главі держави не відомо про позов проти нього з боку Алєксєя Навального.

Кремль також не коментує повідомлення про те, що Катерина Тихонова є дочкою російського президента.

Читайте: ЗМІ знайшли зятя Путіна – акціонера «Сибура»

Як повідомляв Інформаційний Акцент, господар Кремля Владімір Путін став першим в історії високопосадовцем, якого американський уряд відкрито назвав корупціонером. Заяву зробив представник Міністерства фінансів США Адам Шубін в інтерв’ю BBC. Це дає всі підстави вважати, що у Вашингтоні не ставляться до Путіна як до легітимного президента.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ