навчальний рік
В Україні стартує навчальний рік

Сьогодні, 1 вересня, в Україні стартує новий навчальний рік. У перші класи по всій державі підуть 414 тисяч дітей, а першокурсниками вишів стануть 307 тисяч.

Загалом, у перший клас піде на 38 тисяч дітей більше, ніж торік. Міністр освіти й науки Сергій Квіт називає це позитивним зрушенням у демографічних процесах, повідомляє ТСН.

Крім того, українські виші приймуть 20,5 тис. випускників шкіл із Донеччини та Луганщини, а також 963 – з окупованого Росією Криму. Водночас із 1 вересня вчителям планують підвищити зарплати, а студентам стаціонару – стипендії. Як повідомляв Інформаційний Акцент, про це ще в неділю, 30 серпня, заявив  прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Учитель без категорії отримає додатково 470 гривень. Вчитель вищої категорії отримає додатково 605 гривень. Студенти вищих навчальних закладів І і ІІ категорії додатково отримуватимуть 112 гривень. Студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ–IV категорії, – 95 гривень», – уточнив глава уряду.

Тим часом Кабмін до нового навчального року змінив програми для шкіл, додавши, зокрема, кількість годин на вивчення англійської мови. «Ми оновили, розвантажили та зробили більш цікавими програми для шкіл цього року. Водночас дещо збільшили кількість годин на вивчення англійської мови – це світовий тренд і наші діти будуть частиною сучасного, розвиненого, відкритого до спілкування світу», – йдеться у повідомленні прес-служби КМУ у Facebook.

Читайте: Батьки можуть зекономити на підручниках: в Україні запрацювала онлайн-бібліотека

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ