Фукусіма-1
12 березня 2011 року на першому блоці атомної електростанції «Фукусіма-1» стався вибух

Наколо АЕС Фукусіма-1 в Японії збудують масштабну систему охолодження, щоби створити підземну крижану стіну, яка стримуватиме радіоактивні води. Про це повідомляє Science Alert

Пошкоджені реактори електростанції охолоджують великою кількістю води, яка просочується через тріщини реакторів у підвалі. Це змусило фермерів ближніх ділянок застосовувати при вирощуванні поліефірний ґрунт, який не дає доступу радіоактивним водам.

Основним завданням крижаної стіни є запобігти радіоактивній рідині потрапити в Тихий океан. Установка такої системи коштуватиме японській владі приблизно 35 млрд єн ($312 млн.).

Як відомо, в результаті найсильнішого в історії Японії землетрусу і викликаного ним цунамі 12 березня 2011 року на першому блоці атомної електростанції «Фукусіма-1» стався вибух. Це привело до руйнування залізобетонної оболонки реактора і викиду в атмосферу радіоактивних речовин.

Перша Фукусімська АЕС, що розташована за 230 кілометрів від Токіо, була запущена в експлуатацію в 1971 році і на момент аварії мала шість енергоблоків та входила до числа 25 найпотужніших станцій у світі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ