Russian servicemen dressed in historical uniforms take part in a rehearsal for a military parade at the Red Square in Moscow November 5, 2014. The parade will be held on November 7 to mark the anniversary of a historical parade in 1941, when Soviet soldiers marched through the Red Square towards the front lines of World War Two. REUTERS/Maxim Shemetov (RUSSIA - Tags: MILITARY ANNIVERSARY TPX IMAGES OF THE DAY)
Господар Кремля стурбований ситуацією в Афганістані

Президент РФ Владімір Путін заявив, що стурбований ситуацією в Афганістані. Про це він заявив в рамках засідання Ради глав держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, передає прес-служба Кремля.

«Необхідно забезпечити ефективну діяльність Антитерористичного центру СНД, продовжувати координувати роботу спецслужб, здійснювати постійний обмін інформацією. Особливо важливо уважно стежити за станом справ біля зовнішніх кордонів співдружності. І тут не можу не погодитися з Президентом Узбекистану, який з тривогою говорив про ситуацію, що складається в Афганістані. Ситуація там, дійсно, близька до критичної. Терористи різних мастей здобувають все більше впливу і не приховують планів щодо подальшої експансії. Одна з їхніх цілей – прорватися в центрально-азіатський регіон. Нам важливо бути готовими узгоджено реагувати на такий сценарій», – сказав він.

«І в зв’язку з цим зазначу значення концепції військового співробітництва держав – учасниць СНД до 2020 року, яке нам належить також затвердити. Поставити надійний заслін на зовнішніх рубежах СНД допоможе і реалізація представленої на розгляд Програми співробітництва Співдружності у зміцненні прикордонної безпеки на 2016-2020 роки. Вона передбачає можливість формування угруповання прикордонних та інших відомств країн Співдружності для врегулювання кризових ситуацій на кордоні», – додав російський президент.

Раніше Президент США Барак Обама підтвердив рішення залишити 5,5 тис. американських військовослужбовців в Афганістані після 2016 року. «Замість того, щоби повернутися до звичайної присутності в Кабулі на рівні посольства до кінця 2016 року, ми збережемо в Афганістані 5,5 тис. військових. Вони перебуватимуть на невеликій кількості баз», – сказав Обама у Вашинґтоні 15 жовтня.

Обама підкреслив, що Вашинґтон обговорюватиме з союзниками питання про те, яку військову присутність вони можуть забезпечити в Афганістані після 2016 року.

Читайте: Соцопитування: військові дії РФ у Сирії – це початок Афганістану

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ