Китай запустив свою міжнародну систему платежів CIPS
Китай запустив свою міжнародну систему платежів CIPS

З 8 жовтня Китай запустив свою систему міжнародних розрахунків у юанях CIPS (Chinese International Payment System), що є частиною плану країни для підтримки глобального використання національної валюти, передає Bloomberg.

Народний банк Китаю в четвер розпочав першу фазу діяльності китайської міжнародної платіжної системи, яка забезпечуватиме клірингові та розрахункові послуги. Зазначається, що створення міжнародної системи платежів CIPS було ініційоване для того, щоб юань ввійшов у вільний обіг по всьому світові, зокрема склав конкуренцію американському долару, євро, ієні та фунту стерлінгів як світова валюта для торгівлі та інвестицій.

Юань зараз є четвертою серед найчастіше використовуваних валют для глобальних платежів, але в міжбанківському обороті в системі SWIFT її частка за вартістю залишається низькою – лише 2,8%. До слова, згідно з прогнозом китайських економістів, до кінця 2015 року за долар даватимуть 7 юанів, а до кінця 2016 року – 8 юанів, що означає падіння юаня на 20%. Це дуже вигідно для експорту Піднебесної.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, США та 11 держав досягли угоди за договором про транстихоокеанське партнерство (Trans-Pacific Partnership). Домовленість передбачає створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Коментуючи укладення угоди, Барак Обама заявив, що «США не можуть дозволити таким країнам, як Китай, писати правила глобальної економіки».

Читайте: Китай посилює експансію на європейському напрямку

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ