кіно
Китай може стати найбільшим в світі кіноринком за 2-3 роки

Загальне число кіноглядачів в Китаї у 2014 році перевищило 800 млн осіб, кожен городянин в середньому відвідав кінотеатр 0,6 рази. За цим показником країна наразі далеко відстає від США та Республіки Корея. Однак, у Китаю є величезний потенціал, тож, можна очікувати, що країна стане найбільшим кіноринком в світі за 2-3 роки, повідомляють іноземні ЗМІ.

Китайська кіноіндустрія почала динамічний розвиток після того, як в 1993 і 2002 роках двічі реформувалася система цієї галузі. У 2014 році касові збори кінокартин склали в Китаї майже 30 млрд юанів, що в 32 рази більше, ніж у 2002 році. Середньорічний приріст касових зборів фільмів незмінно зберігався на рівні близько 35 відсотків. Станом на кінець травня цього року в містах Китаю нараховувалось 47 об’єднань кінотеатрів, у складі яких діють 28 тис. кіноекранів. Більш того, в цих кінотеатрах всі фільми демонструються в цифровому форматі.

У 2015 році в країні спостерігається більш бурхливий розвиток кіноринку. За даними на 7 червня, касові збори фільмів у країні перевищили 17,5 млрд юанів. Для подальшого процвітання вітчизняного кіноринку в 2014 році сім центральних міністерств і держкомітетів спільно розробили документ, націлений на сприяння розвитку кіноринку. Експерти вважають, що на китайську кіноіндустрію чекає нова хвиля швидкого розвитку. Наразі в країні діє понад 5 тис. кінотеатрів.

Водночас в США є майже 40 тис. кіноекранів, в середньому кожен американець відвідує кіно 4 рази на рік. У Республіці Корея діє понад 2 тис. кіноекранів, пересічний житель цієї країни відвідує кінотеатри 4,2 рази в рік. У порівнянні з цими цифрами Китай має величезний простір для збільшення кількості кіноглядачів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ