leshhenko
Депутату загрожує штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка в понад мільйон

Нацагентство з питань запобігання корупції завершило перевірку факту придбання народним депутатом України Сергієм Лещенком квартири в Києві. У діяx депутата виявлені ознаки адміністративного правопорушення. Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці агентства.

НАЗК встановило, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн. 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Сергій Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником.

На момент придбання неруxомості Лещенко був народним депутатом, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції». Таким чином, парламентар одержав подарунок, вартість якого у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала 1 млн. 801 тис. 648 гривень).

Відповідно до вимог законодавства України про адміністративні правопорушення, уповноважена особа Національного агентства склала протокол на народного депутата (відповідно до ч. 1 ст. 1725 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ГПУ розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Сергія Лещенка за підозрою в незаконному збагаченні. Його викликали на допит до Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, 6 вересня в ЗМІ з’явилась інформація, що народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко придбав квартиру площею 192 кв. м. у новобудові в середмісті Києва вартістю 7,5 мільйонів гривень.

Сам нардеп виправдовувався тим, що частину грошей для придбання квартири він заощадив, а частину – позичив. Партнеркою капіталовкладення нібито стала його подруга Анастасія Топольська.

19 вересня керівник НАБУ Артем Ситник за результатами перевірки повідомив, що в купівлі Лещенком квартири є ознаки адміністративного правопорушення, адже останній взяв безвідсоткову позику в керівника «Української правди» Олени Притули.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ