Закон заважає НАЗК перевірити готівку чиновників, указану в е-деклараціях
Закон заважає НАЗК перевірити готівку чиновників, указану в е-деклараціях

Працівник Національного агентства з питань запобігання корупції України Руслан Рябошапка в інтерв’ю Дзеркалу тижня розповів, що відомство поки не визначилося, як перевіряти інформацію з е-декларацій посадовців та політиків про суми готівкових коштів, оскільки закон не наділяє відомство такими повноваженнями.

За словами представника НАЗК, члени відомства не можуть просто прийти додому до декларанта та перерахувати його готівкові кошти. Тим не менше, він підкреслив, що інформація про готівкові кошти у е-декларації все одно може виявитися для правоохоронців корисною.

«Коли затримали одного з керівників ОДА, у нього вдома знайшли багато цінностей та готівки. Якби це трапилося сьогодні, а знайдена готівка не була задекларована, то до кримінального обвинувачення додалося б, можливо, 2 статті – за незаконне збагачення та неправдиві дані у декларації», – пояснив посадовець.

Крім того, він зауважив, що термін перевірки е-декларації посадовця або політика обмежений періодом його перебування на службі, і ще трьома роками після його звільнення.

«У нас буде десь близько 150 тисяч декларацій за 2015 рік, повну перевірку яких ми маємо зробити. Норму закону про перевірку впродовж 90 днів було вилучено, бо це нереально, і тепер термін перевірки – весь період перебування чиновника чи політика на службі плюс 3 роки після звільнення», – зазначив представник НАЗК, додавши, що відомство «має виправдати очікування суспільства і відреагувати хоча б на найбільш кричущі випадки незаконного збагачення або подання неправдивих даних», але технічних можливостей для ведення ефективної перевірки у агентства, за його словами, наразі немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ