Олександр Шепелєв
Шепелєва звинувачували в причетності до розкрадання коштів «Родовід Банку» на суму понад 220 млн. гривень

Нацбанк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «КСГ Банк» через систематичне відмивання  коштів, одержаних злочинним шляхом. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Так, Нацбанк під час останньої перевірки встановив, що ПАТ «КСГ Банк» втілював схеми, пов’язані з конвертацією безготівкових коштів у готівку. У цих операціях були задіяні юридичні особи, фізичні особи-підприємці та кредитні спілки.

Учасники схем проводили низку транзакцій, метою яких були багатомільйонні перекази на рахунки клієнтів банку-фізичних осіб та подальше переведення коштів у готівку. Ці клієнти були неспроможні здійснювати фінансові операції в таких обсягах.

Крім того, виявлена низка осіб, паспорти яких значаться як втрачені, або за серією та номером паспорта зазначена інша особа.

Фізичні особи, задіяні в цій схемі, згідно з банківською документацією делегували свої права щодо розпорядження рахунком одному клієнту-фізичній особі, на ім’я якої банк випустив понад 500 додаткових платіжних карток.

Паспорт цієї особи, згідно з даними правоохоронних органів, значиться як викрадений.

Інформація щодо фінансових операцій клієнтів ПАТ «КСГ Банк» буде надана правоохоронним органам.

Ліквідація банку не матиме впливу на стабільність фінансового ринку, зважаючи на обмежену кількість клієнтів та незначні обсяги активів. Загальна кількість вкладників банку – фізичних осіб – становить приблизно 1200 осіб, близько 95% з яких отримають свої вклади в повному обсязі.

Основні акціонери банку – Сергій і Ксенія Касьянови (по 33,46%) та Олександр Шепелєв (16,39%).

Як відомо, Шепелєв в ніч на 6 липня 2014 року втік разом із конвоїром з лікарні швидкої допомоги, де перебував на лікуванні після екстрадиції та утримувався під вартою.

Справу проти екс-нардепа було порушено в 2012 року. Шепелєва звинувачували в причетності до розкрадання коштів «Родовід Банку» на суму понад 220 млн. гривень за часів прем’єрства Юлії Тимошенко, а також в участі, спільно з бізнесменом Павлом Борульком, в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на суму 315,3 млн. гривень у березні-травні 2009 року.

Шепелєв категорично заперечував звинувачення на свою адресу.

Згодом МВС України повідомило, що Шепелєв перебуває в міжнародному розшуку за підозрою в замаху на вбивство і розкраданні коштів.

Окрім того, екс-депутат фігурував у справах щодо вбивства глави наглядової ради «АвтоКразБанку» Сергія Кириченка у січні 2003 року, а також замаху на життя колишнього акціонера «Родовіда» Сергія Дядечка.

Шепелєв двічі обирався до парламенту за списками БЮТ, але в 2010 році був виключений з фракції і перейшов у фракцію Партії регіонів, звідки згодом вийшов.  На парламентських виборах 2012 року балотувався за мажоритарним округом №13 (Вінницька обл.) як самовисуванець, однак посів лише 7-е місце.

Наприкінці березня 2014 року Шевченківський райсуд Києва обрав для Шепелєва запобіжний захід у вигляді двомісячного арешту.

20 березня 2015 року екс-нардепа Шепелєва затримали в Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ