97% всіх вкладників «Платинум Банку» отримають свої вклади в повному обсязі

Правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення ПАТ «Платинум Банк» до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Станом на 1 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу. Нацбанк наголошує, що 97% (197 тисяч осіб) усіх вкладників «Платинум Банку» отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізосіб суму в 200 тисяч гривень.

«Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4,8 млрд. гривень», – йдеться у повідомленні.

Станом на 10 січня 2017 року фізичними особами-власниками істотної участі у «Платинум Банку» є Борис Кауфман та Григорій Гуртовий. Такого висновку дійшли в НБУ, проаналізувавши операції фінустанови. Крім того, Кауфман підтвердив здійснення значного впливу на управління банком у письмовій заяві, поданій до Нацбанку.

Як відомо, структура власності банку була визнана Нацбанком непрозорою у червні 2016 року. У серпні Кауфман подав до Нацбанку пакет документів для погодження набуття істотної участі у банку в розмірі більше 75% через підконтрольні йому компанії.

На сьогодні Нацбанк не погоджував Кауфману придбання акцій фінустанови з огляду на неподання окремих документів, зокрема, через відсутність дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію.

За оцінками фінансистів, питання докапіталізації «Платинум Банку» коштує 2-3 мільярди гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ