Публіцист спрогнозував, що Путін не відмовиться від контролю над Донбасом
Публіцист спрогнозував, що Путін не відмовиться від контролю над Донбасом

Український журналіст, публіцист Віталій Портніков у статті для newsru.ua закликав не сподіватися на те, що російський президент відмовиться від контролю над Донбасом.

«Висловлена міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним у Верховній Раді позиція щодо отримання нашою країною контролю над кордоном на другий день після місцевих виборів на території окупованого Донбасу може, звичайно ж, здатися відступом від позиції, яку раніше займало українське керівництво. Адже ще недавно і президент Петро Порошенко, і інші українські політики і дипломати стверджували, що не може бути ніяких виборів до надання Україні контролю над кордоном», − нагадав журналіст.

Щоправда, на його думку, не слід поспішати звинувачувати главу держави у здачі позицій на берлінській зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки», оскільки саме ця зустріч підтвердила безальтернативність Мінських домовленостей і «нормандського формату». Саме перший документ передбачає, що контроль за кордоном повертається Україні не до, а після виборів. І для того, щоби спростувати цей пункт, від Мінських домовленостей потрібно просто відмовитися.

«А я зовсім не вважаю, що це – в наших інтересах. Просто тому, що я не вірю в здатність Росії зробити все кроки, необхідні, щоби на території Донецької та Луганської областей пройшли чесні вибори, які будуть визнані Україною і міжнародним співтовариством», – зауважив автор.

Він наголосив, що кремлівські маріонетки хочуть провести на Донбасі «путінські вибори», тобто вибори, переможців яких призначать в адміністрації президента Росії або – ще гірше – в кодлі «глави ДНР».

«І з такими виборами навряд чи хтось погодиться. А інші вибори Путіну і його маріонеткам просто не потрібні – тому що вони означатимуть кінець контролю Росії над Донбасом. Звичайно, найцікавіше запитання – а що ж робити, якщо Путін зі свого боку піде на відмову від цього контролю? Ухвалювати закон про вибори, вносити зміни в українське законодавство, надавати окремим районам Донбасу особливий статус, закріплений в Конституції?», – підкреслив Портніков.

На його думку, це лише теоретичне питання, оскільки Путін не відмовиться від контролю над Донбасом. Потрібно це просто розуміти і не тішити себе ілюзіями. Контроль над Донбасом може бути втрачено внаслідок краху російського політичного режиму, тому над цим потрібно працювати і санкції, які не слабнуть і сприяють цьому краху.

Читайте: Путін прагне повного приниження і поразки Заходу – політолог

БЕЗ КОМЕНТАРІВ