1417084145-1836
Рада нинішнього скликання провела найменше пленарних засідань порівняно з трьома попередніми

Народні депутати Верховної Ради України VIII скликання за 2 роки своєї каденції виконали менш ніж 50% передвиборчих обіцянок. Про це свідчать результати дослідження Комітету виборців України, передає УНІАН.

За словами генерального директора КВУ Олексія Кошеля, для аналізу були перевірені 138 передвиборчих обіцянок депутатів, що містилися в їхніх передвиборчих програмах.

Серед лідерів з виконання виборчих обіцянок – «Народний фронт» та «Блок Петра Порошенка». Вони майже повністю виконали 82% і 60% своїх обіцянок відповідно.

Далі в рейтингу розташувалися: «Самопоміч» – 54% виконаних обіцянок, «Батьківщина» – 42%, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 37% і «Опозиційний блок» – 23%.

Водночас, ВРУ нинішнього скликання стала рекордсменом серед парламентів інших скликань щодо кількості зареєстрованих законопроектів – понад 5 тисяч. «Але якби парламент працював цілодобово, розглянути їх було б неможливо».

Своєю чергою, аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок заявив, що КВУ рекомендує народним депутатам Верховної Ради VIII скликання збільшити кількість пленарних засідань для підвищення ефективності роботи.

Зокрема, посилаючись на результати досліджень, проведених КВУ, він зазначив, що ВР нинішнього скликання провела за два роки каденції найменше пленарних засідань у порівнянні з парламентами трьох попередніх скликань.

«За два роки роботи Верховна Рада VIII скликання провела 127 днів пленарних засідань, що майже стільки, скільки у ВР V скликання за менш ніж півтора року роботи», – сказав експерт.

За його словами, різниця з іншими скликаннями теж не менш відчутна – ВР VI скликання за два роки провела 196 засідань, ВР VI скликання – 132. При цьому експерт зазначив, що чинний склад парламенту, на відміну від інших, більше часу присвятив за два роки діяльності роботі з виборцями – 103 дні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ