Аваков
Аваков має у власності пістолет «Барак» ізраїльського виробництва, вітчизняний «Форт» та американський Кольт

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за 2,5 роки роздарував понад 1 тисячу одиниць зброї. Більше з тим, нерідко під виглядом пістолетів нагороджені отримували пістолети-кулемети та штурмові гвинтівки. Про це йдеться у сюжеті програми «Наші гроші».

Нагородну зброю можуть дарувати Президент, Міністерство оборони, Служба безпеки і Міністерство внутрішніх справ. В Адміністрації Президента перелік нагороджених не приховують. З 1995 року вручили лише 140 одиниць, там видають виключно вітчизняні пістолети – Форт-12.

Набагато цікавіші зразки зброї дарують в СБУ, МВС та Міноборони. Минулого року Міністр оборони Степан Полторак нагородив секретаря РНБО Олександра Турчинова маузером 7,63 мм, німецьким пістолетом часів Першої світової. Тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у травні 2015 року нагороджений «за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності країни… честь і доблесть» пістолетом-кулеметом «Томпсон», зразка 1928 року.

Восени 2014 Аваков теж перед камерами хизувався зброєю: пістолетом «Барак» ізраїльського виробництва. Крім, «Барака» є в нього і вітчизняний «Форт». Та восени минулого року арсенал Авакова поповнив міністр оборони Степан Полторак. Подарував американський Кольт М1911, зброю військових США. Такий самий отримав і Міністр юстиції Павло Петренко.

Журналісти з’ясували, що після того, як МВС очолив Аваков, з лютого 2014 по серпень 2016 року відомство видало 1150 екземплярів нагородної зброї. Для порівняння у період з 2010 по 2014 рік МВС нагородило лише 287 осіб.

Серед подарованої зброї – автомат Калашникова, пістолет-кулемет, автомат, штурмова гвинтівка. У переліку подарунків є й екзотичні: німецький Walther, револьвери Нагана, «іспанець» Llama та «аргентинець» Bersa, «американець» Wilson Combat та ізраїльський Desert Eagle. Знайшлась навіть зброя, яку використовують світові контртерористичні підрозділи, а в Україні вона лежить у когось в шафі.

11

223344Хто і за яким принципом визначає, кому і яку саме зброю дарувати, – невідомо. Чим керуються в міністрестві, нагороджуючи штурмовими гвинтівками, – це запитання також залишилось без відповіді. Варто зазначити, що правового підґрунтя дарувати таку зброю – немає, а в міліцейських інструкціяї про таку практику – ані слова.

Цікаво, що, за словами представників МВС, державні кошти на подаровану зброю не використовують. Водночас звідки відомство бере гроші на такі коштовні подарунки (до слова, саме відомство такою зброєю не забезпечене), так і залишилось таємницею.

1111Кого насправді нагороджують в МВС – не знає й саме міністерство. На запити Української асоціації власників зброї міністерство двічі повторило, що не веде обліку нагородної зброї. За підрахунками Асоціації, в Україні роздарували близько 50 тисяч стволів.

Читайте: МВС нагороджувало нардепів автоматами та колекційними пістолетами

БЕЗ КОМЕНТАРІВ