«Пригоди Гекльберрі Фінна»
Роман Марка Твена «Пригоди Гекльберрі Фінна»

Нічого особистого, просто забагато слів «нігер». Роман Марка Твена «Пригоди Гекльберрі Фінна» прибрали з навчальної програми в одній зі шкіл Філадельфії. Офіційна причина – там занадто часто повторюється «слово на н». Про це повідомляє The Guardian.

Тим не менш, директор навчального закладу запевнив, що книжку можна взяти у шкільній бібліотеці.

Як відомо, роман «Пригоди Гекльберрі Фінна» написано від імені головного героя і присвячено хлоп’ячим пригодам. Гек тікає від п’яниці-батька і зустрічає чорношкірого раба Джима. Думку про те, щоб видати втікача, як це було прийнято на рабовласницькому Півдні, хлопчик відкидає відразу ж, воліючи «горіти в пеклі» після смерті.

У тексті роману слово «nigger» повторюється не менше 200 разів, а Американська літературна асоціація намагається заборонити твір в бібліотеках уже кілька років. Зазначимо, що у 2011  році один з американських видавців перевидав роман, замінивши в тексті неполіткоректні слова на «раб».

До слова, раніше твори Твена було виключено з програм десятків шкіл США через використання слова «негр». У 1998 році батьки одного з учнів у штаті Аризона подали на школу до суду за те, що книга «Пригоди Гекльберрі Фінна» входила до обов’язкової програми. Справа дійшла до федерального суду, проте батьки учня програли.

Читайте: Amazon опублікував рейтинг найпопулярніших романів за поточний рік

БЕЗ КОМЕНТАРІВ