Броніслав Коморовський
Броніслав Коморовський

Чинний Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський у неділю, 11 травня, у першому турі чергових виборів глави держави несподівано набрав менше голосів, ніж кандидат від найбільшої опозиційної партії націонал-демократичного спрямування «Закон та справедливість» (PiS) Анджей Дуда. Про це свідчать результати екзит-полу проведеного компанією IPSOS, передає УНІАН.

За даними опитування, за опозиційного кандидата віддали свої голоси 34,8% виборців водночас, як за чинного главу держави 32,2%. Польські ЗМІ називають сенсаційним таким результат, зазначаючи, що напередодні голосування результати соціологічних опитувань свідчили про перевагу Коморовського. Дані низки опитувань на початку виборчої кампанії свідчили про те, що чинний глава держави може виграти вибори навіть у першому турі.

Попри це, Коморовський переконаний, що у другому турі здобуде перемогу. І закликає суперника взяти участь у дебатах із найактуальніших для Польщі питань. З підтримкою чинного польського лідера виступив екс-президент держави Олександр Кваснєвський. Він заявив, що Коморовський – солідний та передбачуваний глава держави, а це, на його думку, наразі дуже важливо. Якщо офіційні результати волевиявлення підтвердять результат екзит-полів, то другий тур президентських виборів у Польщі відбудеться за два тижні – 24 травня.

Нагадаємо, загалом у виборах брали участь 11 кандидатів на пост глави держави. Напередодні дня голосування соцопитування називали показники Дуди в межах 27%. Несподіваний успіх Дуди експерти пов’язують з рішучою позицією польських правих стосовно захисту від потенційної загрози з боку путінської Росії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ