Несправедливо вимагати від України особливого статусу для Донбасу
Несправедливо вимагати від України особливого статусу для Донбасу, вважає Мустафа Найєм

Вимагати від України виборів та особливого статусу на окупованих територіях Донбасу – несправедливо. На цьому кореспонденту видання Інформаційний Акцент наголосив нардеп із фракції Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм, коментуючи заяву міністра закордонних справ Франції Жан-Марк Еро про необхідність затвердити поправку до Конституції України про особливий статус Донбасу.

За словами депутата, запроваджувати особливий статус  небезпечно для України.

«Особливий статус – дуже небезпечна історія. За тим варіантом, який пропонують зараз, ми можемо змінити статус для Донбасу простою більшістю – 226 голосів. Це небезпечно, бо така сама історія була з Кримом, коли простий закон ухвалював особливості самоуправління на цих територіях», – заявив він.

Нардеп каже, що в цьому разі слід визнати, що українську Конституцію пишуть під тиском Кремля.

«Ба більше, ми не розуміємо необхідність запровадження особливого статусу та чим вона продиктована. Якщо Україна визнає, що це було зроблено під тиском окупації, то ми маємо відверто сказати, що наша Конституція також пишеться під тиском Кремля, що політично та історично неправильно», – пояснив він.

На думку нардепа, Європа й надалі намагатиметься схилити Україну затвердити зміни до Конституції щодо особливого статусу Донбасу.

«Вони будуть це робити тому, що Європі треба виправдовувати можливе скасування санкцій. Також їм стає все важче тиснути на Путіна, тому такою риторикою вони показують, що мають вимоги і до України. Проте зараз тиснути на парламент, з огляду на ситуацію, що склалась в країні, щодо цих додатків до Конституції небезпечно. Бо ситуація кризова і може статися вибух», – заявив він.

За його словами, ухвалювати зміни до Конституції має тільки Україна без будь-якого зовнішнього тиску.

«Я схиляюсь до того, що це є нашим вибором, ми маємо не робити історичних помилок. Конституція – це не закон, який діє 1-2 роки. Це те, що десятиліттями буде мати великі наслідки. Тому тут треба бути дуже обережним», – наголосив парламентарій.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро на прес-конференції в Москві заявив, начебто Франція розраховує, що до кінця першого півріччя 2016 року буде ухвалено поправку до Конституції України про особливий статус Донбасу.

Згодом журналісти з’ясували: слова французького політика на конференції у РФ про те, що «київська влада повинна виконати свої обов’язки», ЗМІ подали некоректно, вирвавши із контексту.

Зокрема, журналіст Петро Шуклінов на своїй сторінці у Фейсбуці проаналізував некоректне цитування заяв Еро, яке спричинило в Україні медійний скандал.

Прослухавши оригінал заяви француза, він дійшов висновку, що російський синхронний перекладач англійською «проковтнув» у мові міністра згадку про РФ. Таким чином Еро начебто обмежився претензіями до України, які й процитували більшість світових ЗМІ.

«Еро говорив про вплив Росії на бойовиків, але перекладач дав тільки «сепаратисти повинні поважати припинення вогню». У підсумку – більшість західних новинних ресурсів не згадали Росію», – уточнив Шуклінов.

Українські ЗМІ також повторили урізану цитату.

У підсумку, на думку журналіста, українські медіа «на один день перетворилися на ТАСС. Ця сумна історія змушує переглянути роботу із західними джерелами. Практика доводить: рівень західних колег часом серйозно перебільшений. Українських колег, сподіваюся, історія змусить взяти себе в руки і перестати грати в ігри російської пропаганди», – додав він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ