Підводний човен субмарина
У Росії спалахнув підводний човен

Страсна п’ятниця обернулася для Росії двома резонансними подіями – пожежею на атомному човні та розливом ракетного палива.

Російський підводний човен, який відпрацював свій ресурс та підлягав утилізації, завели в док камчатського порту Вілючинськ. Велика частина озброєння та устаткування вже була демонтована із судна, пише РБК.

З невстановленої причини на човні спалахнула пожежа, що загрожувала знищити залишки обладнання та внутрішньої обшивки. Джерело спалаху перебувало в носовій частині корабля і швидко поширювалося.

Тож керівництво військової частини ухвалило рішення про затоплення човна для природної зупинки займання. Таке рішення ухвалили через неможливість використання берегових засобів пожежогасіння всередині корпусу субмарини.

Міністерство оборони Російської Федерації підтвердило інформацію про пожежу на підводному човні Тихоокеанського флоту. Представник відомства висловив припущення, що причиною пожежі могла бути необережність під час виконання демонтажних робіт. В результаті події вдалося обійтися без людських жертв.

Пожежа на підводному човні привернула увагу громадськості. Однак з’ясувалось, що цій надзвичайній події передувала ще одна – не менш резонансна. Виявляється, що 28 квітня у Вілючинську розлили ракетне паливо.

«У четвер увечері під час вивантаження ракети з морського транспорту-ракетовоза, що стоїть в районі бухти Колан в ЗАТО Вілючинськ, трапилася нештатна ситуація, в результаті якої на пірсі військового об’єкта стався розлив компонентів палива», – повідомив виконувач обов’язків заступника голови уряду Камчатського краю Сєрґєй Хабаров.

За його словами, загрози для життя і здоров’я жителів Вілючинська немає.

У свою чергу, в Міноборони уточнили, що подія відбулася під час утилізації корпусу балістичної ракети.

Особовий склад технічної бази промив водою корпус ракети для нейтралізації залишків окислювача. Локалізацією розливу займаються представники угруповання військ і сил на північному сході Росії. У режимі готовності перебувають служби МНС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ