Порошенко-Яценюк
Банкова та Грушевського домовилися про збереження прем’єрського крісла за Яценюком

Напередодні звіту уряду 16 лютого у Верховній Раді прем’єр-міністр Арсеній Яценюк тричі відвідував Адміністрацію Президента. Про це йдеться у сюжеті «Кулуарщина» програми «Схеми».

Уперше Яценюк прибув до офісу глави держави на засідання фракції «Блоку Петра Порошенка», хоча в цей самий час у приміщенні Кабміну відбувалося засідання його фракції «Народний фронт». Після цього Яценюк повернувся до Кабміну, де на нього чекали депутати.

Удруге прем’єр приїхав близько 22:00, коли ані журналістів під Адміністрацією Президента, ані депутатів від «БПП» вже не було. Яценюк повернувся до офісу президента, заїхавши на своєму авто через чорний хід, зазначають автори розслідування.

У той самий час в Адміністрації перебувала лідерка фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко та близький соратник і бізнес-партнер президента Петра Порошенка Ігор Кононенко – журналісти зафіксували, як вони заїжджали та виїжджали з чорного входу.

Втретє автомобіль прем’єра із супроводом повернувся на Банкову вже близько першої ночі.

Як відомо, наступного дня, 16 лютого, після звіту уряду парламентарі визнали роботу уряду незадовільною, але не відправили у відставку Кабінет міністрів – забракло 32 голосів.

Наразі сам Яценюк цю інформацію ще не коментував, проте 18 лютого прем’єр заявив, що має намір провести ще консультації з президентом Петром Порошенком.

«Яценюк, перебуваючи в Адміністрації президента, ламає всю систему парламентаризму, намагаючись отримати гарантію свого прем’єрства особисто в президента. Вони домовляються», – розповів народний депутат з президентської фракції Мустафа Найєм, довідавшись про неанонсовані нічні візити очільника уряду до Адміністрації Президента.

Схожу думку висловив і позафракційний депутат Сергій Тарута: «Для всіх зрозуміло – була спланована гра з визнання незадовільної роботи. А коли треба було голосувати за відставку – всі як миші порозбігалися. Зрозуміло, що це була домовленість Банкової та Грушевського».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ