«Нічні вовки»
«Нічні вовки» беруть участь в російській «гібридній зовнішній політиці»

Байк-клуб «Нічні вовки», до якого з особливою прихильністю ставиться Президент РФ Владімір Путін, в черговий раз опинився в центрі скандалу. Німецька преса, провівши власне розслідування, прийшла до висновку, що фінансують діяльність байкерів як високопоставлені чиновники, так і сумнівні особи з кримінального світу. Як стверджує кореспондент недільного випуску Bild Александер Раков, гроші «Нічним вовкам» нібито перераховують люди з Головного розвідувального управління Генштабу ЗС Росії, російської оборонної промисловості, а також представники російської організованої злочинності.

За словами автора, висновки цього розслідування підтвердили джерела у німецьких спецслужбах. Як йдеться у статті, до 2009 року «Нічні вовки» були «абсолютно звичайним мотоклубом». Однак, після того як до влади прийшов Путін, «розпочалася цілеспрямована політична підривна діяльність» – до клубу вступало все більше російських націоналістів. «Відтоді «Нічні вовки» почали отримувати гроші з таємних джерел», – стверджує автор матеріалу.

Згідно даних Ракова, під час підготовки «анексії» Криму в минулому році байкери з «Нічних вовків» «билися на боці солдатів Путіна» і мали «доступ до російського озброєння». Кореспондент також стверджує, що організатор недавнього мотопробігу Європою Андрєй Бобровський нібито володіє в Криму «успішним підприємством з будівництва підземних споруд», яке «отримує замовлення від Кремля».

Щонайменше один регіональний осередок «Нічних вовків» існує в Німеччині – у Тюрінґії, пише «Bild am Sonntag». Його нібито заснували відставні військові, які служили в елітних частинах Національної народної армії НДР. Раків наводить у статті думку деяких експертів, які вважають, що «Нічні вовки» беруть участь в «гібридній зовнішній політиці», яку наразі провадить Росія.

Зазначимо, що питання про фінансування «Нічних вовків» минулого тижня порушив відомий російський опозиціонер Алєксєй Навальний. У його блозі з’явилося розслідування Фонду боротьби з корупцією (ФБК), присвячене байкерам й афільованим із лідерами руху організаціям. За даними ФБК, за півтора року байкери отримали з бюджету 65 млн рублів у вигляді грантів.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ