Amnesty International закликає легалізувати проституцію по всьому світу
Amnesty International закликає легалізувати проституцію по всьому світу

Правозахисна організація Amnesty International ухвалила резолюцію, яка передбачає розгортання кампанії на користь декриміналізації проституції по всьому світу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на британське видання «Індепендент».

«Ми визнаємо, що це критично важливе питання прав людини і надзвичайно складне, тому ми торкнулися його з точки зору міжнародних стандартів прав людини», – прокоментував ініціативу генсек організації Саліл Шетті.

Резолюція була ухвалена на засіданні Міжнародної ради організації, яке відбулося в Дубліні. При цьому в організації наголосили, що вважають торгівлю людьми, зокрема, для сексуальних послуг, злочином. Як зазначає «Індепендент», таким чином Amnesty International приєдналася до групи прихильників легалізації проституції, яка включає Всесвітню організацію охорони здоров’я, Об’єднану програму ООН з ВІЛ/СНІД, авторитетний медичний журнал The Lancet.

Прихильники легалізації вважають, що введення проституції в правове поле дозволить запобігти зловживанням щодо тих, хто надає секс-послуги, припинити торгівлю людьми і поширення таких захворювань як ВІЛ та СНІД. Водночас пропозиція Amnesty International викликала чимало критики.

Зокрема, «Коаліція проти торгівлі жінками» направила правозахисникам лист, в якому назвала їх ініціативу «незбагненною» і зазначила, що легалізація проституції лише сприятиме торгівлі людьми та поганому поводженню з повіями. Серед тих, хто підписав лист, фігурують актриси з США Меріл Стріп і Британії Кейт Уінслет.

Зазначимо, що ідея легалізації проституції періодично виникає у влади різних країн, проте, в більшості випадків знаходяться активні противники такого процесу. Так, наприклад, у Франції проти легалізації виступили самі ж повії, яким перспектива працювати на держустанови не сподобалася.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ