Уряд Нідерландів підтримав безвізовий режим для України
Уряд Нідерландів підтримав безвізовий режим для України

Кабінет міністрів Нідерландів підтримав рішення про надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом. Відповідну постанову ухвалили 27 травня. Вона базується на висновках робочої групи з оцінки пропозиції Єврокомісії, передає Європейська правда.

«З досягнутого прогресу щодо цільових показників, представлених на розсуд комісії, можна зробити висновок, що Україна всі умови Плану дій щодо візової лібералізації виконала. Уряд також виступає на користь цієї пропозиції», – йдеться у документі.

Водночас уряд Нідерландів вважає за необхідне, щоб Єврокомісія продовжувала стежити за досягнутими контрольними показниками.

«Уряд вважає важливим, щоби після ухвалення рішення про скасування візового режиму країни, які звільняються від візових вимог, продовжували виконувати суворі правила, які були визначені під час підготовки до лібералізації візового режиму», – зазначається у документі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, парламент Нідерландів вирішив не скасовувати угоду про євроасоціацію України. Водночас дав уряду більше часу для того, щоби знайти рішення щодо його результатів.

Нагадаємо, 6 квітня в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо європейського майбутнього України. 61,1% тих, хто взяв у ньому участь, проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Пізніше прем’єр країни Марк Рютте заявив, що Нідерланди не можуть продовжити ратифікацію Угоди, оскільки більшість нідерландців проголосувала проти цього.

Згодом ініціатори референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах заявили, що хочуть судитися із державою у зв’язку із рішенням відмовитися від негайного скасування Угоди і дати уряду більше часу на переговори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ