Парламент Нідерландів вирішив не скасовувати угоду про євроасоціацію України

Уряд Нідерландів хоче виключити деякі положення з тексту Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зокрема, у результаті Євросоюз може скинути з себе турботу про забезпечення безпеки в Європі чи в Україні. Про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на Die Presse.

За даними видання, уряд в Гаазі віддає перевагу «тихій дипломатії за лаштунками». І зараз, коли Нідерланди головують в ЄС, у нього є можливість спробувати внести зміни в українсько-європейських договір, який вже ратифікували всі інші країни-учасниці. Зокрема, йдеться про виключення з угоди пункту про співпрацю між Україною та ЄС в оборонній сфері. Нідерландська сторона вимагає або зовсім виключити його з тексту, або дещо пом’якшити його умови. Гаага пояснює свою позицію тим, що до завдань Євросоюзу не входить збереження безпеки в Європі чи Україні. Цим має займатися НАТО.

Окрім того, Нідерланди не хочуть, щоб Україна отримала автоматичний доступ до фінансових джерел ЄС, а також вимагають гарантій, що вона не обов’язково отримає членство в об’єднанні.

Щоби змінити текст українсько-європейської угоди, Гаазі доведеться добиватися згоди всіх інших членів ЄС, які вже ратифікували її в такому вигляді, в якому вона зараз. Видання цитує неназваних нідерландських дипломатів, які кажуть, що «отримують позитивні сигнали від решти країн-учасниць». Водночас проти виступають Польща і три країни Балтії, згода яких також потрібна для внесення змін. Зокрема, вони наполягають на збереженні пункту про військово-технічну співпрацю між ЄС та Україною.

Австрійське видання пише, що «тиха дипломатія» Нідерландів навряд чи досягне хоч якогось рішення, перш ніж британці проголосують на референдумі щодо членства Великої Британії в ЄС 23 червня. Крім того, щоби змінити умови документу потрібна і згода України, думка якої наразі не відома.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, парламент Нідерландів вирішив не скасовувати угоду про євроасоціацію України, але дав уряду більше часу для того, щоби знайти рішення щодо його результатів.

Нагадаємо, 6 квітня в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо європейського майбутнього України. 61,1% тих, хто взяв у ньому участь, проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Пізніше прем’єр країни Марк Рютте заявив, що Нідерланди не можуть продовжити ратифікацію Угоди, оскільки більшість нідерландців проголосувала проти цього.

Згодом ініціатори референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах заявили, що хочуть судитися із державою у зв’язку з рішенням відмовитися від негайного скасування Угоди і дати уряду більше часу на переговори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ