Boeing 777 рейсу MH17
Звіт про збиття малайзійського Boeing 777 над Донбасом оприлюднять 13 жовтня

Служба безпеки Нідердандів у звіті про збиття малайзійського пасажирського Boeing 777 рейсу MH17 у липні 2014 року в небі над Донбасом, який оприлюднять 13 жовтня, не назвуть, хто саме збив літак, але вкажуть, чим його збили, передає УНН.

Звіт також дасть відповідь на запитання, чи можна було літати пасажирським літакам над зоною збройного конфлікту. Голова ради безпеки Нідерландів Тіббе Йуста представить результати розслідування родичам жертв, а потім журналістам на військовій базі Ґільзе-Рейн, на якій зберігають і досліджують рештки літака.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, країни міжнародної слідчої групи щодо катастрофи Boeing над Україною влітку 2014 року припинили зусилля із запровадження трибуналу через резолюцію Радбезу ООН.

Як відомо, пасажирський Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines зазнав аварії 17 липня 2014 під Донецьком. Лайнер прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, на його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Різні розслідування підтвердили, що він був збитий з ракетної установки «БУК», з території, яка перебувала під контролем бойовиків. Сама установка, за численними свідченнями була завезена з Росії.

У липні Радбез ООН голосував щодо резолюції про створення міжнародного трибуналу з краху Boeing, проте, Росія заблокувала це рішенням своїм вето. У липні 2015 року родичі загиблих подали позов проти одного з лідерів бойовиків Ігоря Стрєлкова. Його звинувачують в організації обстрілу літака і вимагають компенсації на суму $900 млн.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ