Євген Магда
Політолог Євген Магда

«Жодна країна не може нав’язувати Україні конституційні зміни. Ми суверенна держава і маємо самі вирішувати, голосувати нам за ці зміни чи ні». Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент заявив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

На думку експерта, Євросоюз прагне чимшвидше припинити конфлікт на Донбасі, тому й тисне на Україну, щоби було ухвалено зміни до Конституції.

«Вони зацікавлені в припинені конфлікту на Донбасі, бо він впливає на рівень безпеки всієї Європи. В ЄС шукають різноманітні способи припинення вогню, і конституційні зміни є одним із таких способів. На відміну від самопроголошених сепаратистських «республік», ми є суб’єктом міжнародних відносин. Україна змушена діяти в цивілізований спосіб, тому на неї будуть і надалі тиснути, проте це рішення залишається винятковою компетенцією Верховної Ради України», – пояснив Магда.

За його словами, Україні не варто брати до уваги вимоги Росії: «Особливий статус Донбасу – це вимоги Росії, там узагалі багато різноманітних вимог. Вони за те, щоб Україна була мінімально суб’єктною і максимально залежною від Росії».

Експерт додав зазначив, що нині важко спрогнозувати, чи ці зміни до Конституції буде затверджено. «На сьогодні у Верховній Раді немає достатньо голосів, щоби проголосувати за зміни до Конституції. Вони доволі складні, зокрема, в частині децентралізації ці зміни потрібні, але в частині місцевого самоврядування Донбасу до них є багато запитань».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ