aleksander-hug
Хуґ наголосив: місія робить усе можливе на територіях своєї відповідальності

Деякі документи у рамках Мінських домовленостей засекречені, а це заважає ефективній роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на сході України. Про це заявив перший заступник голови місії ОБСЄ в Україні Александер Хуґ, повідомляє Укрінформ.

«Не всі ці документи є публічними. На жаль, деякі з Мінських домовленостей є секретними, тож дуже складно здійснювати верифікацію, адже ніхто не знає, про що насправді домовилися», – зауважив представник ОБСЄ.

Водночас, він наголосив, що Спеціальна моніторингова місія робить усе можливе на територіях своєї відповідальності.

Нагадаємо, Україна наполягає на тому, що політична частина Мінських домовленостей, зокрема, проведення виборів, може бути реалізована тільки після того, як буде перекрито кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські збройні формування і техніка з території Донбасу.

Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Європейська сторона також виступає за виведення російських військ з території України, закриття кордону з РФ і лише після цього виконання політичної частини Мінських домовленостей.

Однак часом європейська сторона робить протилежні заяви. Так, 14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що після встановлення режиму тиші, який мав розпочатися 15 вересня, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

Крім того, нещодавно президент Франції Франсуа Олланд запропонував Україні спершу провести вибори на Донбасі, а вже потім вимагати доступу до східного кордону з РФ.

19 жовтня лідери країн «нормандської четвірки» обговорять на саміті у Берліні питання подальшого розведення військ уздовж лінії конфлікту на сході України і можливий календар проведення виборів на Донбасі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ