German Chancellor Angela Merkel attends a session of the lower house of parliament, the Bundestag, in Berlin November 28, 2013. REUTERS/Fabrizio Bensch (GERMANY - Tags: POLITICS HEADSHOT)
Меркель вважає, що ЄС не здатен захистити себе від зовнішніх загроз

Німеччина планує значно збільшити витрати на оборону, щоби впоратися із зовнішніми загрозами. Канцлер ФРН Анґела Меркель вважає, що Європейський Союз наразі не в змозі захистити себе і не може покладатися лише на допомогу з боку США, повідомляє NEWSru.com.

«Це означає, що така країна, як Німеччина, яка витрачає сьогодні на оборону близько 1,2% ВВП, і Сполучені Штати, які витрачають 3,4% ВВП, повинні рухатися до єдиних показників», – сказала Меркель.

При цьому вона додала, що Німеччина не очікує від інших членів ЄС, що вони також витримають тягар оборонних витрат в довгостроковій перспективі.

Про які саме загрози йдеться, Меркель не уточнила. Однак раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що в новій Білій книзі (доктрині національної безпеки ФРН) Росія більше не розглядається як партнер, а представлена як «загроза для встановленого після холодної війни світового порядку в Європі».

Нагадаємо, раніше про необхідність збільшення державних витрат на оборону в Німеччині заявляло військове командування країни. Cпецуповноважений німецького Бундестаґу в січні цього року заявив, що армії настільки бракує фінансування, що «не вистачає практично всього», а через брак коштів за останні 25 років чисельність військовослужбовців скоротилася з майже 600 тисяч до 185 тисяч осіб (а фактично – до 177 тисяч). Уповноважений зажадав збільшення держвидатків на оборону з нинішніх 1,16% ВВП до 1,2%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ