Medicinal-Marijuana-Medicinal-Cannabis
У багатьох країнах влада легалізувала вживання марихуани у медичних цілях

Пацієнти з важкими захворюваннями у Німеччині зможуть отримувати марихуану в аптеці за рецептом. Уряд ФРН схвалив відповідний законопроект про використання марихуани в медичних цілях. Тепер слово за Бундестаґом, повідомляє DW.de.

«Пацієнти з важкими захворюваннями, яким не допомагають інші медикаменти, зможуть отримувати марихуану в аптеці за рецептом. Вартість покриватиметься медичною страховкою», – повідомив міністр охорони здоров’я ФРН Герман Грьоє.

Тепер документ має надійти на розгляд Бундестагу. У разі схвалення закон може набути чинності навесні 2017 року. При цьому загальна заборона на марихуану діятиме й надалі.

Уповноважена уряду ФРН з наркополітики Марлене Мортлер заявила, що застосування марихуани в медичних цілях справді має сенс. При цьому вона виступила проти загальної легалізації психоактивних продуктів конопель (марихуани і гашишу).

Згідно з чинним у ФРН законом про наркотичні речовини, культивування, виробництво, торгівля, придбання та зберігання будь-яких частин конопель у ФРН забороняється, виняток може бути зроблено з дозволу Федерального інституту медикаментів і медичної продукції (BfArM).

Відтак, в окремих випадках пацієнти з важкими і хронічними захворюваннями, наприклад, у разі розсіяного склерозу, можуть самостійно вирощувати коноплі, незважаючи на загальну заборону.

Читайте: Канадці «накурили» своїх парламентаріїв (фото)

Нагадаємо, наприкінці 2013 року Уругвай першим у світі ухвалив закон, згідно з яким жителі країни можуть самостійно вирощувати марихуану в обмежених кількостях, а також купувати до 40 грамів марихуани щомісяця в аптеках в разі пред’явлення спеціальної картки.

У січні 2014 року Колорадо став першим американським штатом, який легалізував вживання марихуани. У січні 2015-го в Іллінойсі легалізували медичне використання марихуани, зокрема, і для дітей. Тоді ж уряд Ямайки схвалив законопроект, що дозволяє зберігати невелику кількість марихуани. Зберігання обмеженої кількості марихуани легалізовано також у Колумбії, Еквадорі, Коста-Риці та Мексиці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ