золотий рис
Масове поширення «золотого рису» допоможе впоратися із захворюваннями, викликаними нестачею вітаміну А

Понад 100 нобелівських лауреатів підписали лист на захист генетично модифікованих продуктів (ГМО). Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Ми вимагаємо, щоби організація «Ґрінпіс» та її прихильники переосмислили досвід фермерів і споживачів у всьому світі, де врожаї та продовольство були покращені завдяки біотехнологіям, і визнали висновки авторитетних наукових і регулювальних організацій», – ідеться в листі, опублікованому 30 червня.

Підписанти закликали організацію припинити кампанію проти ГМО та «золотого» рису».

«Використання біотехнологій дозволить врятувати життя людей, які не мають достатньо коштів», – йдеться в листі. Перешкоджання цьому лауреати називають «злочином проти людяності».

Науковці заявляють, що немає жодного підтвердженого випадку того, що ГМО завдають шкоди здоров’ю людей або тварин. Масове поширення «золотого рису» допоможе впоратися із захворюваннями, викликаними нестачею вітаміну А в організмі людини. Дефіцит цього вітаміну є причиною смерті від 1 до 2 млн. осіб щорічно.

Довідка: «Золотий» рис (англ. Golden rice) – генетично модифікований сорт рису (Oryza sativa), в зернах якого міститься велика кількість бета-каротину. Зерна такого рису мають золотисто-жовтий колір. Це перша сільськогосподарська культура, генетично модифікована для поліпшення харчової цінності. Передбачається, що «золотий рис» дозволить значно поліпшити якість харчування в багатьох країнах «третього світу», де зараз спостерігається дефіцит вітаміну A.

Науковий опис нового сорту з’явився в журналі Science у 2000 році. Розробкою займалися І.Потрікус з Швейцарської вищої технічної школи і П.Бейер з університету Фрайбурґа. У 2005 році біотехнологічна компанія Syngenta створила покращений різновид, який назвали Golden Rice 2. Вміст у ньому бета-каротину підвищили в 23 рази в порівнянні з першим варіантом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ