nobel-ekonomika
Олівер Харт і Бенґт Хольмстрем – цьогорічні лауреати Нобелівської премії з економіки

Олівер Харт і Бенґт Хольмстрем отримали Нобелівську премію з економіки за їхній внесок в розвиток теорії контрактів. Про це йдеться на сторінці Нобелівського комітету в Твітер.

Теорія контрактів – напрямок, який став активно розвиватися в 1970-ті роки. Вона вивчає визначення параметрів контракту економічними агентами, зокрема, в умовах несиметричності інформації, яку мають агенти у своєму розпорядженні. Теорія відповідає на запитання: Чому ми укладаємо різні контракти на виконання різних типів робіт, чому ці угоди діють саме так, а не інакше.

Нагадаємо, у 2015 році лауреатом Нобелівської премії з економіки став професор Прінстонського університету (США) Анґус Дітон, який був удостоєний нагороди «за аналіз споживання, бідності та добробуту».

Зауважимо, що офіційна назва Нобелівської премії з економіки – премія Шведського державного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля.

У заповіті шведського вченого, складеному в 1895 році, про економіку не йдеться. Винахідник динаміту віддав своє майно природникам, літераторам і борцям за мир. Понад 70 років цього припису дотримувалися: премії вручали медикам, фізикам, хімікам, письменникам, поетам і політикам. Премія з економіки була заснована в 1968 році Банком Швеції. Формально вона не може вважатися Нобелівською.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ