Світлана Алексієвич
Письменниця Світлана Алексієвич

Англійская букмекерська фірма Ladbrokes визначила фаворитів Нобелівської премії з літератури за 2015 рік. На думку експертів із прогнозування, найбільші шанси отримати престижну літературну премію є у білоруської письменниці Світлани Алексієвич. Букмекери розцінили її шанси як 5:1. передає Polskie radio. Письменниця народилася в Івано-Франківську, жила у Білорусі і пише свої твори російською мовою.

Цього року Алексієвич уже здобула премію імені Капусцінського за твір «Час секонд хенд». У 2011 році її «У війни не жіноче обличчя» також була удостоєна цієї нагороди.

Трохи менше шансів отримати Нобелівську премію з літератури у Харукі Муракамі. Якщо ще два роки тому за 1 фунт, поставлений на найпопулярнішого японського письменника, можна було отримати 3,5 фунта, то сьогодні – вже 6 фунтів.

На третьому місці Нґуґі Ва Тхіонґо, відомий кенійський письменник і драматург, який живе у США. Шанси цього автора, який пережив утиски у своїй країні через політичні погляди, оцінюють як 7:1.

До десятки також увійшли американці Філіп Рот і Джойс Керол Оутс, сирійський поет, що проживає в Парижі, Адоніс, а також албанський прозаїк і поет Ісмаїл Кадаре. Замикає десятку лідерів норвезький драматург Юн Фоссе, південнокорейський поет Ко Ин і австрієць Петер Гандке. Їхні шанси англійські букмекери оцінили в 20:1.

Цього року члени Академії, професори літератури, спілки письменників та лауреати Нобелівських премій попередніх років подали 259 кандидатур. 36 прізвищ з’явилися в цьому списку вперше. У травні список скоротився до 15-20 прізвищ. Оголошено лауреата буде 6 жовтня.

Читайте: У Лондоні опубліковано список претендентів на Букерівську премію

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ