Нобель з медицини
Учені Кембелл, Умурі та Ту, які отримали премію

Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини отримали  троє вчених. Про це повідомляється на сайті премії. Згідно з повідомленням, Каролінський інститут Швеції присудив нагороду ірландцю Кембеллу та японцю Умурі за лікування від паразитів, а китаянці Ту – за профілактику малярії, передає ТСН.

Кемпбелл і Умура пристосували речовину авермектин (торгова марка Фітоверм), що отримується з бактерій Streptomyces avermitilis, для лікування низки захворювань, таких як онхоцеркоз (річкова сліпота) і слонова хвороба.

Винайдена терапія дозволила практично викорінити обидва захворювання, наголошують у прес-службі премії. Китаянка Юю Ту відкрила артемізинін – препарат, який дозволив значно знизити кількість смертельних випадків у разі зараження малярією. Так, для дорослих ймовірність летального результату знижується на 20%, а для дітей – на 30%.

Нагадаємо, премія в галузі медицини відкриває так званий «нобелівський тиждень»: 6 жовтня вручать премію з фізики, за день – з хімії, потім з літератури і Нобелівську премію миру. Лауреата премії з економіки назвуть 12 жовтня.

Читайте: Журі Нобелівської премії з літератури вперше очолила жінка

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ