Nokia продав підрозділ Here
Nokia продав підрозділ Here

Фінський виробник Nokia продав підрозділ Here, що спеціалізується на навігаційних і геолокаційних технологіях, німецьким автомобільним гігантам, передає Reuters.

«Велика трійка», що складається з Volkswagen, BMW і Daimler купила Here за 2,8 млрд. євро з урахуванням боргових зобов’язань у 300 млн. євро. Чиста виручка Nokia від цієї операції сягне 2,55 млрд. євро. Спочатку планувалося виконати всі формальності, що стосуються зміни власників Nokia Here, в першому кварталі 2016 року. Однак угоду було офіційно закрито 4 грудня. Тепер Nokia повністю зосередилася на телекомунікаційному обладнанні й для цього купила конкурента – Alcatel-Lucent – за 15,6 млрд. євро.

Як відомо, Nokia вийшла на ринок картографічних рішень у 2008 році, купивши компанію Navteq за 8 млрд. доларів. Та угода залишалася найбільшою для Nokia до поглинання Alcatel-Lucent, яке планується завершити на початку наступного року. У третьому кварталі 2015 року виторг Nokia Here становив 283 млн. євро проти 236 млн. євро роком раніше. Цей бізнес перестав бути збитковим: операційний прибуток сягнув 20 млн. євро, тоді як у третій чверті 2014 року були операційні збитки у розмірі 1,2 млрд. євро.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ