470e108acaa47f19e8c50b5b98547882_1476896580_extra_large
«Дорожня карта» стала можливою завдяки наполегливості української сторони, заявив Порошенко

Президент України Петро Порошенко повідомив, що на переговорах у Берліні в «нормандському форматі» було погоджено питання розробки «дорожньої карти» імплементації Мінських домовленостей. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Головне завдання, яке ми ставили перед собою протягом останніх півроку,– переведення формату відносин у формат створення робочої «дорожньої карти», де буде чітко визначено дві складові. Складова послідовності кроків, які ми робимо для імплементації Мінських угод, і гарантії їхнього виконання», – зазначив президент.

Порошенко наголосив, що «ще півроку тому про «дорожню карту» ніхто й чути не хотів», але це стало можливим завдяки наполегливості української сторони.

Глава Української держави зазначив, що «жодної альтернативи нормандському формату на сьогоднішній день не існує».

«На сьогодні Мінські домовленості – це є цілісний документ. І коли ми говоримо про «дорожню карту», то вона і передбачає послідовність і гарантії», – зазначив президент і додав, що виконання безпекових умов, припинення вогню, виведення іноземних військ, дотримання режиму розведення військової техніки, забезпечення безперешкодного доступу представників ОБСЄ, звільнення заручників мають передувати переходу до виконання політичної частини.

Своєю чергою, канцлер Німеччини Анґела Меркель підкреслила, що «ми б хотіли ввести (на Донбасі) місію ОБСЄ, яка б працювала 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Також ми обговорили справжнє припинення вогню та відведення військ (від лінії розмежування)».

«Друга позиція – політичні питання, тут ідеться про особливий статус Донбасу. Це було закладено у Мінських угодах. Питання у тому, яким чином це має бути відбуватися, адже є важка фаза переходу влади, і тут ми теж маємо досягти компромісу», – повідомила Меркель.

Вона також заявила, що одна з цілей «дорожньої карти» полягає в поверненні Україні доступу до кордону в Луганській й Донецькій областях. «Це все визнав і президент Росії», який за словами канцлера, «відіграє важливу роль».

Нагадаємо, переговори лідерів країн «нормандської четвірки» (Україна, Німеччина, Франція і Росія) пройшли в Берліні 19 жовтня. Екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з питань Донбасу Роман Безсмертний висловив думку, що зустріч може стати останньою для «нормандської четвірки» в нинішньому форматі, або і взагалі останньою в рамках нормандського формату.

Перед зустріччю «нормандської четвірки» у Берліні пройшли тристоронні переговори лідерів України, Німеччини та Франції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ