Політолог зауважив, що пріоритетом західних лідерів нині є Сирія, а не Україна
Політолог зауважив, що пріоритетом західних лідерів нині є Сирія, а не Україна

Політолог Тарас Чорновіл в інтерв’ю Гордону висловив думку, що Президент України Петро Порошенко може не їхати на найближчу зустріч «нормандської четвірки», оскільки сторони навряд чи говоритимуть про проблеми України.

«У Путіна серйозні проблеми з Францією. Це пов’язано з бомбардуваннями в Сирії і подальшим ветуванням Росією французького проекту резолюції в Раді безпеки ООН. Ви бачили, як жорстко лідери Франції на це відреагували. Хоча зазвичай вони досить стримані. Можливо, Порошенко не буде присутній на зустрічі «нормандської четвірки». Це пов’язано з тим, що головною темою там буде врегулювання ситуації в Сирії», – зауважив Чорновіл.

На його думку, під час цієї зустрічі взагалі може не розглядатися українське питання, оскільки ситуація в Сирії є дуже важливою проблемою для Франції та Німеччини, тому говоритимуть на цю тему.

«Проте ми повинні підстрахуватися, щоб українське питання без Порошенка не розглядалося. По Сирії, будь ласка, нехай спілкуються. Це не наша справа. В якому форматі вони зберуться, нас вже не сильно повинно цікавити», – зауважив політолог.

Крім того, він спрогнозував, що напередодні переговорів Кремль укотре почне загострювати ситуації в Сирії. На цьому тлі експерт нагадав, що Президент РФ Владімір Путін намагається уникати зустрічей із західними лідерами.

«Європейці не допустять переговорів по Україні без участі Порошенка, хоча Путін дуже б цього хотів. Можливо, буде традиційне вже перед такими зустрічами загострення ситуації на Донбасі. Однак зараз актуальніше сирійське питання, тому, швидше за все, Росія покаже себе саме там», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ