dsc_5599_0
Норвегія створює новий армійський підрозділ біля кордону з РФ

Норвегія зміцнює кордони з РФ. Понад 200 військовослужбовців з легким зенітним і протитанковим озброєнням базуватимуться в гарнізоні Сор-Варанґер, пише Європейська правда.

Протитанкова зброя може зупинити танки і зенітні установки, а також збивати вертольоти.

«Ви двічі подумаєте, перш ніж перетнути кордон, коли ви знаєте, що є така зброя», – заявив член парламенту Франк Бакке-Йенсен, який представив новину про розміщення рейнджерів у гарнізоні.

Підрозділ буде сформовано із 150 солдатів строкової служби і 46 офіцерів за контрактом. Сьогодні в гарнізоні служать 600 прикордонних солдатів-строковиків і офіцерів, багато з них розташувались вздовж 196 кілометрів сухопутного кордону з Росією.

«Завдання рейнджерів – затримати можливу атаку на Норвегію, поки країна отримає допомогу від союзників», – пояснює депутат.

Менш ніж в годині їзди від норвезького кордону у Росії є два гарнізони. 200-та окрема мотострілецька бригада і 61-ша бригада морської піхоти в Печензі мають на озброєнні танки та іншу бронетехніку.

Ще один гарнізон, який є частиною нової російської арктичної бригади в Алакурті, розташований південніше на Кольському півострові.

Як повідомлялося, Норвегія оголосила про масштабне зміцнення своєї обороноздатності і модернізацію військового сектора з метою захисту від непередбачуваних дій Росії. На тому тижні голова Міноборони королівства Іне Еріксен Серейде на зустрічі голів оборонних відомств держав-членів НАТО заявив, що Норвегія розглядає можливість взяти участь в розгортанні чотирьох нових батальйонів НАТО в Східній Європі, однак остаточне рішення поки ще не ухвалено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ