Згідно з даними за 2014 рік, їх залишилося 136 (54 самки і 82 самця)
Згідно з даними за 2014 рік, їх залишилося 136 (54 самки і 82 самця)

Природоохоронна служба Норвегії закликала жителів країни збирати випорожнення і шерсть бурих ведмедів, повідомляє The Local. Це необхідно для встановлення точної чисельності їх популяції. Фахівцям важливо отримати зразки ДНК ведмедів без сторонніх домішок, тому збираючи послід рекомендується використовувати пластиковий пакет.

Подібний метод моніторингу популяції вже давно застосовується в усьому світі. Приміром, канадські дослідники спостерігають за білими ведмедями за екскрементами та вовною. Чисельність індійських тигрів, що зникають, також стали визначати за випорожненнями. Крім того, дослідники спостерігають за популяцією пінгвінів, фотографуючи сліди пташиного ґуано.

Зазначимо, бурий ведмідь є видом, що зникає у Норвегії. Згідно з даними за 2014 рік, їх залишилося 136 (54 самки і 82 самця). У середині XIX століття в Скандинавії налічувалося близько 4-5 тисяч ведмедів. Популяція хижаків різко скоротилася через те, що до 1932 року влада Норвегії вважали ведмедів шкідниками і платила мисливцям за їх знищення.

Читайте: Глобальне потепління змушує білих ведмедів харчуватися дельфінами

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ